image1 image2 image3 image4 image5

Parafia Rzymskokatolicka
pod wezwaniem św. Mateusza
Apostoła i Ewangelisty


ul. Farna 6
64-330 Opalenica
tel. (61) 44 77 245   
mateuszopal@archpoznan.pl

Facebook

Menu


Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/users/mateusz/public_html/modules/mod_mainmenu/legacy.php on line 50
Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
26.05.2013


1.W poniedziałek przeżywać będziemy uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania. Msza św. pod przewodnictwem ks. bp Zdzisława Fortuniaka o godz. 19.00 w naszym kościele. W związku z tym nie będzie Mszy św. o godz. 18.30, natomiast nabożeństwo majowe będzie jak zawsze o 18.00. Kto jeszcze z kandydatów do bierzmowania lub ich rodziców nie był u spowiedzi św. prosimy by to uczynił dzisiaj między Mszami św. lub jutro w poniedziałek rano już od 6.00.
2.Próba sypania kwiatków dla dzieci w poniedziałek i wtorek o 17.00.
3.W środę wspomnienie liturgiczne św. Urszuli Ledóchowskiej- patronki archidiecezji, natomiast w piątek święto Nawiedzenia NMP.
4.W środę rozpoczynamy oktawę Bożego Ciała nieszporami o 18.30 i procesją wokół kościoła. Msza św. w Urbanowie i Rudnikach w tym dniu o 20.00. Również po wieczornej Mszy św. zbiórka dla ministrantów.
5.W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 w naszym kościele, następnie procesja przez miasto do kościoła św. Józefa, która zakończy się Mszą św. Wieczorna liturgia w naszym kościele o 18.30. Prosimy o godne udekorowanie domów.
6.W oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła codziennie w łączności z nieszporami i wieczorną mszą św. W tym roku do obsługi procesji prosimy:
W środę –                                    Akcję Katolicką
W czwartek-                                 Strażaków
W piątek –                                   mieszkańców Rudnik
W sobotę -                                   mieszkańców Troszczyna
W niedzielę –                                mieszkańców Kozłowa(po mszy św. o 12.00)
W poniedziałek –                           Ojców Różańcowych
We wtorek –                                mieszkańców Urbanowa
W środę –                                    mieszkańców Opalenicy
W ur. Najśw. Serca Jezusa –      Bractwo Kurkowe
Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy w Urbanowie w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 1400.
7.Zbiórka dla ministrantów w sobotę o 9.00, a kandydatów o 9.30.
8.Obchód chorych z posługą sakramentalną w I sobotę miesiąca od godz. 8.00
9.Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele od soboty w łączności z wieczorną Mszą św.
10.W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy VI Święto Dziękczynienia. Z tej racji przed kościołem zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
11.Zachęcamy do lektury ciekawych artykułów w prasie katolickiej.
12.Jubileusz 25- lecia kapłaństwa obchodzi dziś ks. proboszcz Grzegorz Czubak w parafii Gołanica k. Leszna.
13.Są jeszcze wolne miejsca na organizowaną przez Akcje Katolicką pielgrzymkę do Częstochowy w połączeniu z nawiedzeniem  Góry św. Anny w dniach 14 i 15 czerwca. Wyjątkowa okazja! Zachęcamy wszystkich chętnych. Koszt pielgrzymki 150 zł. Zapisy w zakrystii wraz z wpłatą w kwocie 50 zł. Szczegóły w gablotkach.
14.Również Akcja Katolicka organizuje wyjazd wakacyjne dla dzieci. Bliższe informacje w przyszłą niedziele.
15.Odbyły się pogrzeby:
Śp. Stanisława Weymanna l. 87 z Porażyna
Śp. Kazimiery Garczarek l. 81 z ul. Sienkiewicza

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Uroczystość Zesłania Ducha Św.
19.05.2013

1.W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 7, 10, 16 i 18.30, a w Urbanowie i Rudnikach o 17.00.
2.Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o 18.00. Na wioskach majowe o 19.00.
3.O przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało prosimy w tym roku mieszkańców ulicy Moniuszki. Spotkanie organizacyjne jutro po wieczornej Mszy św.
4.Spotkanie z rodzicami tegorocznych bierzmowanych w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
5.W czwartek 23.05 w katedrze poznańskiej święcenia kapłańskie o godz. 16.00. Polecamy ich modlitwie Kościoła.
6.Również w czwartek święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
7.Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich świadków w sobotę o 8.00.
Apostołowie czekając na Zesłanie Ducha Św. trwali na modlitwie w Wieczerniku. Nasza młodzież i ich rodzice, aby godnie przyjąć ten Sakrament proszeni są aby każdego dnia modlili się na nabożeństwie majowym i Mszy św.
8.Zbiórka dla ministrantów w sobotę o 9.00, a kandydatów o 9.30.
9.W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
10.Z okazji Dnia Matki przypadającego w niedziele zapraszamy wszystkie matki, a także ojców na nabożeństwo majowe w ich intencji.
11.Dostępny jest nowy numer gazetki parafialnej ,,A oto Ja jestem” m.in. z homilią ks. bp Zawitkowskiego, w której zawarte jest wiele wartościowych cytatów. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o okolicznościach śmierci męczenników z Otranto, kanonizowanych przez Ojca św. w minioną niedzielę. Zachęcamy także do lektury „Przewodnika Katolickiego”, w którym możemy przeczytać artykuł „Niebezpieczna ideologia” o tzw. gender – ideologii, która ostatnio staje się coraz bardziej popularna.
12.Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na ,,Wakacje z wartościami”- kolonie językowe oraz obozy z warsztatami. Bliższe informacje znajdują się w gablocie oraz na ulotkach.
13.Akcja Katolicka organizuję pielgrzymkę do Częstochowy w połączeniu z nawiedzeniem  Góry św. Anny w dniach 14 i 15 czerwca. Wyjątkowa okazja! Zachęcamy wszystkich chętnych. Koszt pielgrzymki 150 zł. Zapisy w zakrystii wraz z wpłatą w kwocie 50 zł. Szczegóły w gablotkach.
14.Odbyły się pogrzeby:
Śp. Sławomira Krawczyka l. 50 z Os. Centrum
Śp. Zenona Wita l. 57 z Sielinka
Śp. Anny Taborskiej l. 81 z Os. Centrum
Śp. Franciszki Breś l. 93 z Sielinka
 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
7 Niedziela Wielkanocna
12.05.2013

1.Dziś rozpoczynamy przygotowania do uroczystości Zesłania Ducha Św. przypadającej w przyszłą niedzielę. Codziennie w czasie nabożeństw majowych, które odprawiane są o 18.00 oraz na wioskach o 19.00 odmawiać będziemy nowennę do Ducha Św.
2.W tym tygodniu przeżywać będziemy we wtorek święto św. Macieja apostoła oraz w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
3.Pielgrzymi wyjeżdżający do Włoch proszeni są o dokonywanie wpłaty w parafii św. Józefa do 15.05.
4.W czwartek 16.05 w katedrze poznańskiej święcenia diakonatu.
5.Spotkanie przygotowawcze do bierzmowania dla kandydatów z klas III połączone z I próbą w piątek o 18.00. Obecność obowiązkowa.
6.Zbiórka dla ministrantów w sobotę o 9.00, a kandydatów o 9.30.
7.Msza w intencji mieszkańców wsi polskiej w sobotę o 18.30.
8.Dostępny jest nowy numer gazetki parafialnej ,,A oto Ja jestem” m.in. z homilią ks. bp Zawitkowskiego, w której zawarte jest wiele wartościowych cytatów. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać rozmowę z ks. bp Edwardem Dajczakiem o pomysłach na zatrzymanie w kościele bierzmowanej młodzieży. „Przewodnik Katolicki” ma w tym tygodniu dodatek specjalny o nabożeństwie pierwszych sobót miesiąca. Zachęcamy także do przeczytania artykułu „Fatima wczoraj i dziś” o objawieniach fatimskich.
9.Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na ,,Wakacje z wartościami”- kolonie językowe oraz obozy z warsztatami. Bliższe informacje znajdują się w gablocie oraz na ulotkach.
10.Akcja Katolicka organizuję pielgrzymkę do Częstochowy i na Górę św. Anny w dniach 14 i 15 czerwca. Koszt pielgrzymki 150 zł. Zapisy w zakrystii wraz z wpłatą w kwocie 50 zł. Szczegóły w gablotkach.
11.Jubileusz 50 – lecia szkoły zawodowej 7 czerwca o 16.00 w holu Zespołu Szkół w Opalenicy. Zainteresowani mogą zgłaszać się w szkole.
12.Odbył się pogrzeb:
Śp. Leokadii Michalczak l.84 z Kopanek

Odbędzie się pogrzeb:
Śp. Stanisława Dankowskiego l.91 z Chraplewa w poniedziałek o 11.00.
 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
6 Niedziela Wielkanocna
05.05.2013

1.Dziś o 18.30 msza św. za poległych, pomordowanych i zmarłych powstańców wlkp, którą odprawi o. Alojzy. Po mszy okolicznościowy koncert orkiestry opalenickiej.
2.W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W poniedziałek święto św. apostołów Filipa i Jakuba, a w środę uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika głównego patrona Polski oraz naszej archidiecezji.
3.Nabożeństwa majowe codziennie o 18.00, a na wioskach o 19.00.
4.Od poniedziałku do środy przeżywać będziemy dni modlitw o dobre urodzaje, tzw. dni krzyżowe. Po wieczornej mszy św. procesja wokół kościoła połączona z modlitwą o dobre urodzaje.
5.Spotkanie Żywego Różańca we wtorek o 16.30.
6.Nabożeństwa do ojca Pio odprawiane są w każdy wtorek w kościele św. Józefa wieczorem.
7.W pierwszą rocznicę przyjęcia komunii św. zapraszamy dzieci z klas III w przyszłą niedzielę na mszę św. o 12.00.
8.Spotkanie przygotowawcze do bierzmowania dla kandydatów z klas III w piątek o 18.30.
9.Zbiórka dla ministrantów w sobotę o 9.00, a kandydatów o 9.30.
10.Dostępny jest nowy numer gazetki parafialnej ,,A oto Ja jestem” m.in. z homilią ks. bp Zawitkowskiego, w której zawarte jest wiele wartościowych cytatów. Do najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” dołączona jest deklaracja poparcia akcji „Jeden z nas” związanej z obroną życia dzieci nienarodzonych. Polecamy artykuł „Adwokat krzyża – Dlaczego pobożny żyd z USA broni krzyża w Europie?”  . W „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać artykuł „Najświętszy z sakramentów” o znaczeniu Eucharystii. Zachęcamy do nabywania i lektury.
11.Akcja krwiodawstwa w przyszłą niedzielę 12.05 od 10.00 do 15.00 w Centrum Kultury w Opalenicy.
12.Odbędzie się kolejne znakowanie mogił powstańców wlkp. Dyrektor SP w Urbanowie prosi rodziny powstańców o pisemne wyrażenie zgody do 17.05 br. Druki wniosków można odebrać w Biurze Podawczym UM w Opalenicy, w sekretariacie szkoły lub u sołtysów. Szczegóły w gablotkach przy kościele.
13.Odbyły się pogrzeby:
Śp. Damiana Połaszewskiego l.28 z ul. Spokojnej
Śp. Władysławy Ceyzy l. 90 z ul. Staszica

Odbędzie się pogrzeb:
Śp. Marii Cieśli l.60 z ul. Strumykowej w poniedziałek o 1100.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
5 Niedziela Wielkanocna
28.04.2013

1.W tym tygodniu w środę wspominamy św. Józefa Rzemieślnika, a w piątek przeżywać będziemy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w tym dniu jak niedzielę. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post. W kościele św. Józefa msza za ojczyznę o w piątek 11.30.
2.We wtorek o 20.00 adoracja Najśw. Sakramentu. O 22.00 msza dziękczynna za pontyfikat Ojca św. Jana Pawła II z błogosławieństwem dla osób podejmujących systematyczną adorację i nowych członków „Adoremusa”.
3.Od środy 1 maja rozpoczynają się nabożeństwa majowe codziennie o 18.00, a na wioskach o 19.00.
4.W I czwartek miesiąca całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu.
5.Zbiórka dla ministrantów w sobotę o 9.00, a kandydatów o 9.30.
6.W sobotę o 18.30 zapraszamy wszystkich strażaków na mszę w ich intencji z okazji św. Floriana.
7.W przyszłą niedzielę gościć będziemy kleryka z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, z którym modlić się będziemy za powołanych do kapłaństwa i o nowe powołania także z naszej parafii. Po mszach św. przed kościołem będą zbierać ofiary na potrzeby naszego seminarium.
8.Dziękujemy wszystkim którzy już złożyli daninę diecezjalną.
9.Dostępny jest nowy numer gazetki parafialnej ,,A oto Ja jestem” m.in. z homilią ks. bp Zawitkowskiego, w której zawarte jest wiele wartościowych cytatów.Do najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta z filmem „Bez jednego drzewa las lasem zostanie” o losach ks. Jana Machy, męczennika z czasów II wojny światowej. Warto również przeczytać artykuł o pielgrzymce kleryków z polskich seminariów na Jasną Górę. W „Przewodniku Katolickim” godny uwagi jest artykuł „Patriotyzm wczoraj i dziś”. Zachęcamy do nabywania i lektury.
10.Materiały na IX tydzień nowenny adoracyjnej wyłożone są w kruchcie kościoła.
11.Burmistrz Opalenicy i Towarzystwo Pamięci Opalenicy zapraszają na majówkę historyczną w przyszłą niedzielę. O 18.30 msza św. w intencji ojczyzny i poległych, pomordowanych oraz zm. powstańców wlkp na schodach naszego probostwa sprawowana przez o. Alojzego. Po niej  spotkanie Opalenickich Rodzin Powstańczych przed probostwem parafii św. Mateusza. Szczegóły w gablotkach przy kościele.
12.Odbyły się pogrzeby:
Śp. Jana Dereckiego l.68 z Chrzypska
Śp. Ryszarda Dworzyńskiego l.63 z ul. Klonowej
Śp. Jadwigi Ścisłowskiej l.79 z ul. Polnej

Odbędzie się pogrzeb:
Śp. Marii Jaroszyk l.66 z ul. Wiejskiej w poniedziałek o 1100

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 29