• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

Słowo Abpa Stanisława Gądeckiego po Drodze Krzyżowej

Dnia 15.04.2014 jak co roku ulicami miasta Poznanń przeszła droga krzyżowa. Zdjęcia do obejrzenia na stronie Archidiecezji Poznańskiej (tutaj). Oto kilka słów powiedzianych przez Arcybiskupa na zakończenie nabożeństwa:

Czytaj więcej: Słowo Abpa Stanisława Gądeckiego po Drodze Krzyżowej

Krzyż Światowych Dni Młodzieży w Polsce

W Niedzielę Palmową, 13 kwietnia 2014 r., obchodzony będzie XXIX Światowy Dzień Młodzieży. To ważny dzień – młodzi Polacy odbiorą w Rzymie od swoich rówieśników z Brazylii symbole ŚDM – krzyż i ikonę Salus Populi Romani. Oznacza to początek duchowych przygotowań do ŚDM 2016 w Krakowie, których widzialnym znakiem będzie peregrynacja symboli po diecezjach polskich i dziesięciu innych krajach. Krzyż rozpocznie pielgrzymkę od Archidiecezji Poznańskiej.

W Opalenicy Krzyż będzie dnia 25.05.2014 przy parafii pw. św Józefa

Więcej na stronie Archodiecezji Poznańskiej (klik)

Wydawnictwo Święty Wojciech poleca

Chcielibyśmy zwrócić uwagę na godne polecenia książki, które rzeczywiście potrafią pomóc w życiu.

artykuł na: Archidiecezja Poznańska - Wydawnicto Święty Wojciech poleca

Egzamin przed bierzmowania

Zagadnienia do egzaminu przed bierzmowaniem dostępne TUTAJ

Plan kolędy

Orientacyjny plan kolędy do 29.01

Czytaj więcej: Plan kolędy

Archidiecezjalna Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Archidiecezja Poznańska organizuje kolejną, XVIII Archidiecezjalną Pielgrzymkę, tym razem będzie to Ziemia Święta, Jordania i Synaj, w dniach od 2 do 14 października 2014 roku.

Szczegóły:

Czytaj więcej: Archidiecezjalna Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Życzenia Abpa na Boże Narodzenie 2013

Umiłowani w Chrystusie Panu, Bracia i Siostry!

Boże Narodzenie jest czasem szczególnego obdarowania, w którym hojność Boga przekracza wszelkie nasze wyobrażenie. Syn Boży w swojej nieskończonej miłości już teraz daje nam samego siebie. Już teraz ogarnia każdego z nas, także i Ciebie, niewypowiedzianą miłością. Prawdziwie rodzi się w naszych sercach przez przebaczenie grzechów w sakramencie pokuty i przez Komunię Świętą.
Nie możemy być szczęśliwi bez Chrystusa, nie możemy bez Niego znaleźć sensu naszego życia. Dlatego w dniu Narodzenia Pańskiego życzę Wam, abyście jak najpełniej przeżyli miłość Syna Bożego, Jezusa Chrystusa. Byście uwierzyli w Niego sercem. Niech otworzy się każde serce, dla Tego, który dla nas i dla naszego zbawienia stał się człowiekiem.
Niech Bóg obdarzy błogosławieństwem każdego z Was. Niech wspiera małżeństwa i rodziny. Niech da zdrowie chorym, pocieszy samotnych, bezrobotnych i nieszczęśliwych. Niech w każdym sercu spełni się cud Bożego Narodzenia!
Wszystkim Wam, Drodzy Archidiecezjanie, błogosławię. Codziennie modlę się za Was!

        + Stanisław Gądecki
       Arcybiskup Metropolita Poznański

Dzień skupienia dla dorosłych

Oaza dorosłych zaprasza na dzień skupienia, który odbędzie się 15.02.2014r. w parafii Nawiedzenia NMP na os. Bohaterów II Wojny Światowej. Temat przewodni brzmi:"Zagrożenia duchowe w codzieności. Pokusa relatywizmu." Pod przedownictwem ks. Piotra Twardego.

Plan:

9.30 – Zawiązanie wspólnoty
9.40 – Modlitwa przedpołudniowa
10.00 – Konferencja
11.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
12.00 – krótkie przygotowanie Eucharystii
12.10 - Eucharystia
13.20 - Agapa
14.30 - Zakończenie

Zgłoszenia: Magdalena Trybus tel.512 993 354, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dzień skupienia - WIĘCEJ

Strona 1 z 9